Çalışma Saatleri: PAZARTESİ - CUMARTESİ : 09:30 – 18:30

ÖZGEÇMİŞ

Dr. Tuba Günebak, 4 Mayıs 1979 Ankara doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2001 yılında başarıyla mezun oldum. Bir yıl özel sektör (Obaköy A.Ş.’de) tecrübesi edindikten sonra Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde, araştırma görevlisi olarak, akademik kariyerime yüksek lisans yaparak başladım. Prof.Dr.Türkan Kutluay Merdol danışmanlığında yürüttüğüm  “14 – 15 Yaş Grubu Kız Çocuklarında Bazı Antropometrik Ölçümler ve Bu Ölçümleri Etkileyen Faktörlerin Belirlenmesi” konulu tez çalışmamı başarıyla sunarak oybirliği ile “uzman” ünvanı aldım. Akabinde Prof.Dr.H.Tanju Besler ve Prof.Dr.M.Sinan Beksaç danışamanlığında doktora çalışmama başladım. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda yürüttüğüm “Metilentetrahidrofolat Redüktaz Gen Polimorfizmi Olan Gebe Kadınlarda Antenatal Depresyon ve Bazı Aminoasitlerle İlişkisi” konulu tez çalışmamı başarıyla tamamlayarak oybirliği ile “doktor” ünvanı aldım. Doktora tez çalışmamı tamamladıktan sonra Hacettepe üniversitesi’nden ayrıldım ve Tuba Günebak Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ni kurdum. Bir yandan da akademik kariyerime Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Lefke Avrupa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde devam etmeye başladım. Akademik çalışmalarımı başarıyla sürdürerek “Yardımcı doçent” ünvanı aldım.

2013 yılından beri hergün keyifle geldiğim kliniğimde, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden ve yurtdışından binlerce danışanıma sağlık dağıtmaya devam ediyorum. Kliniğimin kapılarının açıldığı ilk günden bu yana, bir yandan da kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetleri verdim ve veriyorum. 2013 yılından bu yana United Clubs Spor Kulübü Sporcu Beslenmesi Danışmanı, Anadolu Ajansı Kurumsal Beslenme Danışmanı, Fizyocare Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Kurumsal Beslenme Danışmanı, Ülkü Eğitim Kurumları Kurumsal Beslenme Danışmanı,  ODTÜ Yüzme Kulübü Sporcu Beslenmesi Danışmanı, TRT Ankara Radyosu Kent Radyo (FM 105.6) canlı yayın konuğu ve moderator (2015 yılında, 6 ay boyunca, haftada bir gün devamlı), Bayraktar İnşaat Kurumsal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Etkinliği Danışmanı, TRT Okul kanalı “Günlük Hayat” Programı canlı yayın konuğu ve moderator (2016 yılında, 6 ay boyunca haftada bir gün devamlı), Türkerler Holding Mahall Ankara Doğal Yaşam ve Sağlıklı Beslenme Danışmanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kurumsal Beslenme Danışmanı olarak hizmet verdim. Özel bilim Okulları, Yüce Koleji, Özel Ankara Bilkent Laboratuvar Okulları ve Uluslararası Okulu (BLIS), ODTÜ Koleji, Başkent Rotary Kulübü, Çankaya Rotary Kulübü, Çalışma Bakanlığı, Ankara Su ve Kanalizasyon İşletmeleri (ASKİ), Ülker Holding, Bayraktar İnşaat, Etkin Kampüs, Gençlik Durağı, Social Business Academy, Gloria Sports Arena IRONMAN Uluslararası Triatlon Yarışı, Arcadium AVM, Armada AVM, 365 AVM, Panora AVM, Cepa AVM, Optimum AVM gibi sayısız kurum ve kuruluşta beslenme eğitimleri verdim, sağlıklı yaşam sohbetleri yaptım.

Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel ya da güncel dergide makalelerim yayınlanmış, birçok ulusal ve uluslararası kongrede sunumlarım olmuştur.

Şu an halen hem kliniğimde (bireysel ve kurumsal bazda) hem de Lefke Avrupa Üniversitesi’nde hizmet vermeye devam ediyorum. Üniversitede verdiğim dersler arasında; “Anne ve Çocuk Beslenmesi”, “Çocuk Hastalıklarında Beslenme Tedavisi”, “Toplu Beslenme Sistemlerinde Beslenme”, “Sporcu Beslenmesi”, “Egzersiz ve Beslenme”, “Beslenme Eğitimi”, “Maternal and Child Nutrition”, “Nutritional Therapy of Childhood Diseases”, “Nutritional Therapy of Adulthood Chronic Diseases”, “Sports Nutrition”, “Institutional Nutrition” bulunmaktadır.

ONLINE BESLENME DANIŞMANLIĞI

Sorunlarınızı benimle paylaşarak beraber çözebiliriz.
Tuba GÜNEBAK